Informační a vzdělávací středisko

Informační a vzdělávací středisko Lesů České republiky Křivoklát
Expozice „Les kolem nás“

Nevšední a zajímavá expozice „Les kolem nás“ dokáže zaujmout a oslovit návštěvníky všech věkových kategorií. Je vytvořena tak, aby jste se zde cítili jako v lese, od podlahy se stopami zvěře pokryté hrabankou , přes jednotlivé exponáty, až po zvukovou kulisu bublajícího potůčku a ptačího zpěvu. Přístupová chodba naznačuje, že není les jako les a na velkých panelech jsou fotografie nejrůznějších typů lesa.

V samotné expozici nechybí přehledová mapa, která umožňuje základní orientaci, jsou na ní zakreslena chráněná území a hrubé rozčlenění křivoklátských lesů. Další panely jsou věnovány historii loveckých hrádků, zvěři, která zde v době středověku žila a byla vyhubena .

Dále mohou návštěvníci vidět geologický panel s podrobnou geologickou mapou, půdní profil, prezentaci živé přírody, vodní prostředí. Svůj koutek má i říše hmyzu, zastoupená řadou druhů brouků a motýlů převážně vázaných na les. Další panely jsou věnovány darům lesa, velmi oblíbený je kout s nočním lesem spolu s jeho obyvateli včetně zvukových ukázek.

Celá výstava je rozšířena o interaktivní prvky – poznávačka stromů, skládání puzzlí, sběr lesních plodů a další zajímavosti, které umožňují hlavně malým návštěvníkům aktivní zapojení do celé prohlídky .

Výstava je otevřena:
celoroční provoz  PONDĚLÍ – PÁTEK 8.00 – 16.00
duben – září SOBOTA – NEDĚLE 10.00 – 16.00
říjen – březen SOBOTA – NEDĚLE po předchozí telefonické domluvě
Podívejte se také na: